V Mafila stav nakoupíte tepelné izolace od firem Isover, Rockwool, Knauf. V rámci úspory energií je kvalitní zateplení vašeho domu základním opatřením, jak ušetřit. Vybírat můžete z několika typů tepelných izolací: klasický polystyren různých tlouštěk a provedení, minerální vata Rockwool vyznačující se i perfektními akustickými vlastnostmi, různé typy komplexních zateplovacích systémů. Po aplikaci tepelné izolace využijete i naše omítky a barvy.

  • polystyren
  • minerální vata
  • zateplovací systémy
  • doplňky 
  • a další…
Tepelné izolace Uničov, Šternberk, Litovel, Mohelnice od výrobce ISOVER
Tepelné izolace Uničov, Šternberk, Litovel, Mohelnice od výrobce Knauf

Tepelné izolace Uničov, Šternberk, Litovel, Mohelnice od výrobce Rockwool
Tepelné izolace Uničov, Šternberk, Litovel, Mohelnice od výrobce DCD Ideal
Tepelné izolace Uničov, Šternberk, Litovel, Mohelnice od výrobce p-systems

Přijďte se k nám podívat na prodejnu a vyberte si z širokého sortimentu stavebnin – tepelných izolací. Máme pro vás nachystané výstavky zboží vždy podle aktuální sezóny nebo slevových akcí.
Cestu k nám si nacházejí zákazníci převážně z měst Uničov, Litovel, Šternberk, Mohelnice a jejich blízkého okolí.


Tip: Zateplit dům minerální vatou, polystyrenem nebo zvolit přírodní izolaci?

Plánujete zateplit svůj rodinný nebo bytový dům? Pak byste si měli dobře rozmyslet, jaký typ izolace zvolíte. Na trhu je k dispozici mnoho různých druhů tepelných izolací, které se liší svými vlastnostmi, cenou a způsobem aplikace. Představíme vám některé z nejčastěji používaných typů izolací a jejich výhody a nevýhody.

Polystyren je využíván na zateplení nadzemní části domů nejčastěji. Jedná se o syntetický materiál, který má nízkou tepelnou vodivost, je lehký, pevný, snadno se zpracovává a je cenově dostupný. Dodává se ve formě desek různé tloušťky, které se lepí na fasádu domu a následně se omítají na přilepenou perlinku. Polystyren má ale i několik nevýhod. V přírodě je nerozložitelný, tudíž neekologický. Je také hořlavý a při požáru uvolňuje toxické látky. Polystyren navíc není paropropustný, což může vést k kondenzaci vlhkosti ve stěnách a k vzniku plísní. Doporučuje se tedy použít jen na stavby dobře odizolované od vlhkosti, vyloženě nevhodný je na starší objekty bez hydroizolace, nebo na sklepní prostory.

Minerální vata je materiál vyrobený z jemných vláken minerálního původu. Vatu nejčastěji dělíme na skelnou nebo kamennou, protože se vyrábí z písku a skla nebo z čediče a dalších hornin. Minerální vata má podobné tepelně izolační vlastnosti jako polystyren, ale navíc je nehořlavá, paropropustná a má výborné akusticky-izolační vlastnosti. Minerální vata se dodává ve formě desek, které se také lepí na fasádu domu a poté omítají. Minerální vata je dražší než polystyren, ale má delší životnost a je ekologičtější, disponuje však nižší pevností a mechanickou odolností.

Přírodní izolace, mezi které patří například ovčí vlna, celulóza, dřevěná vlna, konopná vlákna, sláma nebo korek, jsou materiály organického původu. Již ze své podstaty jsou šetrné k životnímu prostředí a mají dobré tepelně izolační i hygienické vlastnosti. Jsou obvykle paropropustné, regulují vlhkost vzduchu a nepodporují růst plísní. Jsou málo hořlavé. Přírodní izolace jsou obvykle dražší než syntetické nebo minerální vaty, ale mají vysokou kvalitu a ceněný přírodní vzhled.

Každý typ izolace má tedy své výhody a nevýhody, a proto je třeba zvolit ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, možnostem a preferencím. Při výběru izolace byste měli zohlednit nejen cenu, ale i tepelnou vodivost, paropropustnost, hořlavost, ekologičnost a estetiku. Pokud si nejste jisti, jakou izolaci zvolit, kontaktujte nás nebo rovnou přijďte na naši prodejnu stavebnin, rádi vám se zateplováním domu pomůžeme.


Dotaz na sortiment

PROČ NAKUPOVAT U NÁS

Široký sortiment z oborů
stavebnin a železářství
včetně poradenství

Zobrazit sortiment stavebnin
Zobrazit sortiment železářství

Individuální rozvoz
zboží pro firmy
i jednotlivce

Zobrazit ceník dopravy

RECENZE OD ZÁKAZNÍKŮ

Jste našimi zákazníky? Napište ostatním, jak jste byli s naší nabídkou spokojeni.

CLOSE
CLOSE