Stavebniny Mafila stav se specializují na prodej uhlí Uničov a okolí. K dispozici máme hnědé uhlí různé frakce, černé uhlí a brikety. Můžeme pro vás zajistit i odvoz uhlí v kontejneru rovnou k domu.


MOŽNOST REZERVACE UHLÍ

Zavolejte nám na bezplatnou linku +420 800 150 140
a informujte se o aktuální dostupnosti, ceně a možnostech odvozu uhlí.


KLÍČ TŘÍDNOSTIDRUH UHLÍZRNITOST
(mm)
VÝHŘEVNOST
(MJ/kg)
OBSAH POPELAOBSAH SÍRY
418kostka40 – 10019,910,01,3
427ořech 120 – 4020,09,51,4
428ořech 210 – 2019,810,51,7
439prach0 – 1018,711,51,8

Přijďte se k nám podívat na prodejnu a vyberte si z širokého sortimentu nejen uhlí, ale i stavebnin. Máme pro vás nachystané výstavky zboží vždy podle aktuální sezóny nebo slevových akcí.
Cestu k nám si nacházejí zákazníci převážně z měst Uničov, Litovel, Šternberk, Mohelnice a jejich blízkého okolí.


TIP: Proč v roce 2024 stále topit uhlím?

Přestože bezesporu existují účinnější a zejména ekologičtější způsoby vytápění, bez uhlí se stále neobejde mnoho domácností. Ať je již důvodem nedostatek financí pro výměnu typu topení, velikost vytápěného objektu, absence zateplení budovy nebo chybějící infrastruktura v místě bydliště (plynovod, silová elektřina apod.), pro tyto domácnosti je uhlí téměř jedinou možností, jak zůstat v zimě v teple při zachování rozumného rozpočtu za vytápění. Kromě nezpochybnitelných nevýhod topení uhlím však existuje i několik dalších důležitých výhod a předností oproti jiným způsobům:

  1. Nízká cena: Uhlí je co do schopnosti vyprodukovat teplo levnější než jiná paliva, především zemní plyn nebo elektrická energie.
  2. Dostupnost: I přes postupné omezování těžby se uhlí stále prodává a jeho zásoby jsou velké. Proto nehrozí, že byste neměli další zimu čím topit, samozřejmě je nutné v závislosti na lokalitě objednat uhlí včas.
  3. Nakoupíte a okamžitě topíte: Oproti palivovému dřevu, které musíte ideálně sušit 1–2 roky, je uhlí k dispozici okamžitě po jeho složení.
  4. Účinnost: Uhlí poskytuje stabilní a spolehlivé teplo i během extrémních povětrnostních podmínek. Díky vysoké teplotě spalování vytopí místnost nebo i celou budovu rychle a efektivně. Oproti dřevu se navíc nemusí tak často přikládat a teplo vám vydrží déle.

Je však důležité poznamenat, že topení uhlím má také několik nevýhod, jako je negativní dopad na životní prostředí kvůli emisím skleníkových plynů a znečištění ovzduší. Proto se celá EU snaží omezit nebo nahradit uhlí ekologičtějšími zdroji energie.


Dotaz na sortiment

PROČ NAKUPOVAT U NÁS

Široký sortiment z oborů
stavebnin a železářství
včetně poradenství

Zobrazit sortiment stavebnin
Zobrazit sortiment železářství

Individuální rozvoz
zboží pro firmy
i jednotlivce

Zobrazit ceník dopravy

RECENZE OD ZÁKAZNÍKŮ

Jste našimi zákazníky? Napište ostatním, jak jste byli s naší nabídkou spokojeni.

CLOSE
CLOSE